Hortobágyi Nemzeti Park vetélkedők

A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság és a Természettár vetélkedőt hirdetett a “Nagyítóval és távcsővel a természetért”  címmel az ország 5-6. osztályos diákjai számára. Verseny célja, hogy a gyerekek minél több ismeretet szerezzenek a hazai környezet-és természetvédelemről, valamint a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság működési területének élővilágáról. Iskolánkból a 6.b osztály három tanulója, Lénárt Gabriella, Gaál Tibor és Fazekas Bence egy csapatot alkotva indult a versenyen. A COVID-19 járvány miatt a benevezett 84 csapatból csak 68 csapat folytatta a versenyt, köztük iskolánk tanulói is. Mára megszületett a végeredmény is. Tanulóink a szoros mezőny 4. helyezettjei lettek. Gratulálunk a szép sikerhez!

A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság 2 fordulós egyéni írásbeli vetélkedőt is szervezett 7-8. osztályos tanulók részére, melynek célja, hogy a gyerekek átfogó ismeretet szerezzenek a Hortobágy  természeti- és kulturális értékeiről, irodalmáról és néprajzáról. Ezen a versenyen iskolánkból Árvai Gabriella 7.a osztályos tanuló indult. 37 versenyzőből a hatodik lett. Szép eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanár: Pagonyiné Mikes Irén