Pályaorientációs nap a Petőfiben 2. rész

Pályaorientációs nap a Petőfiben (2019.11.22.)

Iskolánk fontosnak tartja, hogy a pályaválasztás előtt álló fiatalok kellően megalapozott döntést hozzanak továbbtanulásukkor, ezért kiemelten kezeljük a pályaorientációs feladatainkat. A 2019. november 22.-i nap is ennek jegyében zajlott. A gyerekek helyi üzemekbe, vállalatokba, üzletekbe látogattattak el, mint pl. az SMR, MÉT, Kun Metalokála, Kevefém, Kevi Kenyér Kft., Elegant- Keve Ruhagyár, Kelet Abc, Gyógyszertár. Magyar Posta. Továbbá az iskola tornatermében és tantermeiben tapasztalatszerző, motivációs jellegű szakmabemutatókra került sor, melyen az iskola valamennyi tanulója részt vett.

Vendégünk volt:

  • Illésy Sándor Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola
  • Karcagi SZC Mezőtúri Szakközépiskolája és Kollégiuma
  • Gyulai SZC Dévaványai Szakképző Iskolája és Kollégiuma
  • Karcagi SZC Ványai Ambrus Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  • Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda
  • Kovács Sándor tetőfedő

Az iskolák az intézményükben oktatott szakmákat mutatták be, melyekbe aktívan be is vonták tanulóinkat. Számtalan dolgot kipróbálhattak, érdeklődhettek, kérdezhettek az őket érintő dolgok felől.  Tájékoztatót hallhattak a szülők is az új beiskolázási rendszerről.

 Jó hangulattal, hasznosan telt el a délelőtt.

Pagonyiné Mikes Irén

További képek a rendezvényről az iskola Facebook oldalán