Petőfi 200 „Kokárdás délután” kézműves foglalkozás

Intézményünk névadójának, Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából, iskolánk programsorozatot hirdetett.

A programsorozat részeként március 8-án „Kokárdás délután” címmel, kézműves foglalkozást tartottunk iskolánk tanulói számára. Délután a gyerekek megmutathatták kézügyességüket, fantáziájukat. A közelgő  1848-as forradalom és szabadságharc ünnepéhez kapcsolódóan a gyerekek  kokárdákat, karkötőket, rajzokat, kitűzőket, csákókat és sok egyéb ötletes kézműves alkotást készítettek. Ezen a délutánon iskolánk vendégei voltak a városi Gyógyfűző Klub tagjai, akik a gyöngyfűzés rejtelmeibe kalauzolták el diákjainkat. Az elkészített alkotásokat a tanulók elvihették és felhasználhatták mind a tantermük, mind az öltözékük díszítésére.

“Kokárdás délután” képek