MINDEN, AMI VÍZ

AVAGY A VÍZ VILÁGNAPJA A PETŐFIBEN

Diákjaink március 26-án, szombaton 9-12-ig foglalkoztak e témával. Korosztálynak megfelelően számos területet körbejártak és tevékenykedtek, ami folytán információhoz jutottak, következtetéseket vontak le, alkotásokat készítettek. Ízelítő programjainkból: az alsó tagozatos tanulók kisfilmeket tekintettek meg a víz témakörben (víz körforgása; Vizipók a csodapók;  8 csodálatos trükk a vízzel; vizek élővilága, védelme), játékok (memória, különbség kereső, puzzle, torpedó, szókereső, víz-kvíz), mozgásos játékok, programok (Berettyóhoz séta, váltóverseny palackos vízzel), víz kóstolás, zene hallgatás, dal tanulás a vízről, kézműveskedés (medúza dekorgumiból, fali keresztrejtvény, akvárium tojástartóból, vízben élő állatok, hal és csónak hajtogatás), rajz készítés (plakát; rajz a víz felhasználásáról, hasznáról), vizes kísérletek.

Felsős diákjaink forgószínpad szerűen ismerkedtek a témával. Számos területet bejártak, ahol logikai feladatokat, mozgásos játékokat és kreatív feladatokat oldottak meg, remélhetőleg sok-sok információval gazdagodtak a gyerekek a játékos délelőttön.

Képgaléria az eseményekről a Facebookon